71 Ink

Dlaczego masz taki tatuaż?

Są pewne wzory tatuaży, które widujemy o wiele częściej niż inne. Niekoniecznie dlatego, że są akurat modne, śliczne czy szokujące dla otoczenia. Umówmy się, że klasyka z mody nie wychodzi, ale w tym artykule przymrużymy oko i skupimy się na symbolice wybranych motywów, czyli dlaczego właśnie to i tutaj, a nie tamto i gdzie indziej.

WILK – silny, inteligentny, niezłomny i lojalny. Stadny, a jednocześnie niezależny. Potrafi być groźny! Czyż to nie zestaw cech idealnych? Nie jest niestety możliwe zobaczyć, jak wygląda świat oczami wilka. Można go sobie jednak wytatuować i to nawet na całych plecach – symbolika tego motywu jest ideologicznie doskonała, a i od strony wizualnej wilki imponują wcale nie mniej. Czyli wybieram wilka, bo jestem nieustraszony i mam głębokie wnętrze, ale też jestem oddany i opiekuńczy. Na motyw wilka decydują się równie chętnie mężczyźni, jak kobiety.

ZNAK NIESKOŃCZONOŚCI – nieśmiertelny dosłownie i w przenośni. Odwrócona ósemka to wyjątkowo popularny motyw, między innymi ze względu na swój minimalistyczny potencjał. Nie zajmując połowy pleców, dosadnie oddaje to, co dla posiadacza ważne i bliskie sercu. Ukazuje, że coś tak trywialnego jak ograniczenia nie istnieje, możliwości w życiu są nieskończone, a uczucia wieczne (tylko pamiętajmy – tatuaże z imionami to jednak ryzykowna zabawa;) ). Dodatkowym atutem jest fakt, że idealnie wkomponowuje się praktycznie we wszystko – kwiaty, serduszka, imiona (patrz wyżej), czy piórka.

PIÓRKO – kwintesencja melancholii, nostalgii i sentymentalizmu. Niegdyś pozwalające szybować wysoko i bez ograniczeń, w pewnym momencie zostaje zgubione, utracone i zapomniane przyjmując symbolikę przemijania i ulotności. Jednak istnieje sposób, by rozchmurzyć nieco znaczenie tego wdzięcznego motywu wkomponowując go na przykład w łapacz snów. Zapewniamy sobie w ten sposób bezpieczny od upiorów, zdrowy i w pełni regenerujący sen oraz pomyślność.

SKRZYDŁA – skoro mowa o znaczeniu piór, nie można pominąć ich formy skupionej, czyli skrzydeł. Ten natchniony, romantyczny atrybut charakteryzuje się dość zróżnicowanym przesłaniem. Reprezentuje zarówno życie i śmierć, niewinność i zwycięstwo, uduchowienie i chęć przekraczania granic, dobro oraz zło, siłę, wolność. Do szerokiej gamy znaczeniowej dochodzi obszerny wachlarz form. Do wyboru mamy skrzydła aniołów, demonów, orłów, wróżek, owadów czy smoków. Efektowny wzór, można śmiało powiedzieć, że boski.

KOTWICA – te kilkanaście ton stali budzi mocne konotacje. Kotwica to wzór dla prawdziwych kozaków, którzy posiadają cechy marynarzy z krwi i kości, czyli wytrwałość, męstwo, odporność psychiczną, uczciwość, lojalność, zdolność do poświęceń.. Kotwica to stabilizacja i bezpieczeństwo. Tatuaż dla zdecydowanych i pewnych siebie wilków morskich!